Kružni strojevi za pletenje vitalna su imovina u tekstilnoj industriji, dizajnirani za proizvodnju bešavne cijevi tkanine pletenjem u kontinuiranom kružnom ili spiralnom uzorku. Ovaj se proces postiže nizom igala raspoređenih u krug, a promjer cijevi može se prilagoditi kako bi se stvorile različite širine tkanine.

Postoje različite vrste ovih strojeva, uključujući strojeve za jednostruki žersej za lagane tkanine, strojeve za dvostruki žersej za teže tekstile, rebraste strojeve za elastična pletiva koja se često koriste u manžetama i izrezima, te interlock strojeve za svestrane pletene tkanine .

Glavne prednosti strojeva za kružno pletenje su njihova učinkovitost, svestranost i visokokvalitetni rezultati koje proizvode. Mogu se nositi s širokim rasponom pređe, od prirodnih do sintetičkih, i stvarati različite šavove i uzorke. Dodatno, njihov kontinuirani proces pletenja smanjuje šanse za nedostatke, što rezultira dosljednim, visokokvalitetnim rezultatom. Konačno, njihov dizajn smanjuje rasipanje sirovina, što ih čini ekonomičnim izborom za proizvođače tekstila.

U suštini, kružni pletaći strojevi nezamjenjivi su alati u modernoj proizvodnji tekstila, sposobni zadovoljiti različite zahtjeve tržišta i pridonijeti učinkovitim i visokokvalitetnim proizvodnim procesima.

Stroj za kružno pletenje Santoni Mec-Mor HP Vruća ponuda

Godina: 2015

Ø 42 mm
Broj hranilica 72
Broj cilindara 2
mjerač 16
Br vretena 1828

Stroj za kružno pletenje Mayer Interrib 4-1.6

Godina: 1999

Ø 864 mm
Broj hranilica 108
Broj cilindara 0
mjerač 16-18
Br vretena 3840

Stroj za kružno pletenje Relanit 3.2 II

Godina: 2003

Ø 762 mm
Broj hranilica 96
mjerač 28
Br vretena 2640

Stroj za kružno pletenje Orizio CMON Interlock

Godina: 1997

Ø 914.4 mm
Broj hranilica 72
mjerač 20
Br vretena 4272

Stroj za kružno pletenje Mayer Cie MV4 3.2

Godina: 2004

Ø 762 mm
Broj hranilica 96
Broj cilindara 1
mjerač 28
Br vretena 2640

Stroj za kružno pletenje Santoni Zenit SV

Godina: 2018

Ø 863 mm
Broj hranilica 102
mjerač 28
Br vretena 2940

Stroj za kružno pletenje Mayer Interrib 1.6

Godina: 1995

Ø 762 mm
Broj hranilica 96
Broj cilindara 1
mjerač 18
Br vretena 3360


Stroj za kružno pletenje ORIZIO ORIZIO MJD

Godina: 2012

Ø 30 mm
Broj hranilica 72
Broj cilindara 1
mjerač
Br vretena 1656


Stroj za kružno pletenje Pilotel DJ 48

Godina: 1996

Ø 762 mm
Broj hranilica 48
mjerač 20
Br vretena 3744

Stroj za kružno pletenje Orizio FIHN/C

Godina: 1996

Ø 762 mm
Broj hranilica 90
mjerač 22
Br vretena 2082

Stroj za kružno pletenje Terrot S3P 172

Godina:

Ø 762 mm
Broj hranilica 72
mjerač 24
Br vretena 2268

Stroj za kružno pletenje Jumberca DWN3E Vruća ponuda

Godina: 2006

Ø 838.2 mm
Broj hranilica 24
Broj cilindara 2
mjerač 14
Br vretena 1454

Stroj za kružno pletenje Monarch V-SEC4BY

Godina: 2011

Ø 30 mm
Broj hranilica 48
mjerač 28

Stroj za kružno pletenje Mayer Relanit 4

Godina:

Ø 762 mm
Broj hranilica 96
mjerač 28
Br vretena 2640


Stroj za kružno pletenje Monarch V-SEC4BY

Godina: 2012

Ø 762 mm
Broj hranilica 48
mjerač 28

Stroj za kružno pletenje Monarch LEC7BS

Godina: 2014

Ø 762 mm
Broj hranilica 72
mjerač 20

Stroj za kružno pletenje Monarch LEC7BS

Godina: 2014

Ø 762 mm
Broj hranilica 72
mjerač 20


Prezentacija kružno pletaćih strojeva u tekstilnoj industriji

Tekstilna industrija uvelike se oslanja na strojeve za kružno pletenje, koji se također nazivaju i strojevi za kružno pletenje potke. Oni olakšavaju proizvodnju raznih tkanina, od laganih i prozračnih za ljetnu odjeću do debelih i udobnih za zimsku odjeću.

Glavni zadatak stroja za kružno pletenje je proizvodnja bešavnih cijevi od tkanine. Ovi uređaji imaju više kružnih igala postavljenih u nizu, kao što bi naziv implicirao. Oni stvaraju bešavnu cijev od tkanine pletenjem u kontinuiranom kružnom ili spiralnom uzorku. Prilagodljivost ovih strojeva jedna je od njihovih nevjerojatnih kvaliteta. Širina cijevi tkanine može se mijenjati kako bi se zadovoljile različite specifikacije, omogućujući izradu raznih odjevnih i tekstilnih proizvoda.

Kružni strojevi za pletenje mogu rukovati širokim rasponom pređe, od prirodnih vlakana poput pamuka i vune do sintetičkih vlakana poput poliestera i najlona. Ova prilagodljivost omogućuje proizvođačima proizvodnju široke palete tkanina, svaka sa svojim jedinstvenim svojstvima i primjenom.

Postoji nekoliko vrsta strojeva za kružno pletenje, od kojih je svaki dizajniran za određenu svrhu:

  • Strojevi za jednostruki jersey: Ovi se strojevi koriste za izradu laganih do srednje gustih tkanina. Idealne su za proizvodnju odjeće poput majica kratkih rukava, gaćica i sportske odjeće jer su udobne i prozračne.

  • Strojevi za dvostruki žersej: poznato je da su tkanine koje proizvode ovi strojevi teže i izdržljivije. Savršeni su za izradu tehničkih tkanina, strukturnih tekstila i vanjske odjeće.

  • Rebrasti strojevi: Ovi su strojevi napravljeni za pletenje rebrastih pletiva, koja se često koriste za pojaseve, izreze i manšete. Iznimna elastičnost i zadržavanje oblika rebrastih pletiva dobro su poznati.

  • Interlock strojevi: Interlock pletene tkanine izrađuju se pomoću interlock strojeva, a prilagodljive su i koriste se u različitim primjenama. Interlock pletivo je dvostruko pletena tkanina koja je ista s obje strane, što je čini izvrsnom opcijom za niz odjevnih predmeta.

Kružni pletaći strojevi imaju brojne prednosti koje vrijedi spomenuti. Ove strojeve preferiraju proizvođači s visokim proizvodnim zahtjevima jer mogu brzo proizvesti velike količine tkanine. Oni također pružaju neusporedivu svestranost. Mogu raditi s različitim pređama i proizvesti široku lepezu šavova i uzoraka, omogućujući proizvođačima da zadovolje različite zahtjeve tržišta. Treće, ovi strojevi često proizvode tkaninu više kvalitete. Postoji manje mogućnosti za pogreške jer je tkanina pletena u kontinuiranom kružnom uzorku, čime se proizvodi proizvod izvrsne kvalitete i postojanosti. Posljednje, ali ne manje važno, strojevi za kružno pletenje su pristupačni. Njihov bešavni pristup pletenju smanjuje otpad, što smanjuje troškove sirovina.

Exapro ima široku ponudu strojeva za kružno pletenje dostupnih na tržištu rabljenih strojeva. Exaproovi strogi zahtjevi za kvalitetu i performanse rigorozno su ispitani i potvrđeni za svaki stroj koji se nudi na stranici. Exapro može ponuditi kružni stroj za pletenje koji odgovara vašim individualnim zahtjevima, bilo da ste mala tvrtka koja želi povećati svoju proizvodnju ili velika korporacija koja želi proširiti svoju liniju proizvoda. Poduzeća mogu drastično smanjiti svoje kapitalne izdatke odabirom kupnje rabljenog stroja, oslobađajući sredstva za ulaganje u druge aspekte svog poslovanja. Osim toga, kupnja stare opreme održiva je odluka jer pridonosi smanjenju otpada i produljuje životni vijek dobro izrađenih industrijskih strojeva.

Kružni pletaći strojevi neprocjenjiv su alat za svakoga tko želi poboljšati svoje vještine proizvodnje tekstila. Svaki proizvođač tekstila smatrat će ih privlačnima zbog njihove učinkovitosti, prilagodljivosti, visokokvalitetnog ispisa i pristupačnog rada.

Koje su glavne prednosti strojeva za kružno pletenje?

Široka upotreba strojeva za kružno pletenje u tekstilnoj industriji rezultat je njihovih brojnih velikih prednosti. Te se pogodnosti sastoje od:

  • Učinkovitost: pomoću strojeva za kružno pletenje tkanina se može brzo proizvesti u velikim količinama. Za tu učinkovitost zaslužan je njihov kružni ili spiralni dizajn pletenja koji omogućuje kontinuiranu proizvodnju bez potrebe za čestim pauzama i pauzama.

  • Svestranost: Ovi strojevi mogu raditi s raznim pređama, uključujući sintetička vlakna poput poliestera i najlona, ​​kao i prirodna vlakna poput pamuka i vune. Također mogu izraditi širok izbor šavova i uzoraka, što pomaže u stvaranju različitih materijala.

  • Izlaz visoke kvalitete: Strojevi za kružno pletenje često generiraju rezultate koji su visokog kalibra i pouzdani su. Postupkom bešavnog pletenja smanjuje se mogućnost nedostataka, proizvodeći ujednačeno i vrhunsko platno. Na izgled i trajnost gotovog proizvoda može značajno utjecati kvaliteta tkanine.

  • Ekonomičan rad: Otpad koji stvara ova oprema sveden je na minimum. Tijekom bešavnog procesa pletenja gubi se manje sirovina, što na kraju rezultira uštedom troškova. Osim toga, brz tempo proizvodnje ovih strojeva pomaže u smanjenju troškova proizvodnje po jedinici.

  • Fleksibilnost: Širina cijevi tkanine koju proizvodi kružni pletaći stroj može se prilagoditi na temelju specifičnih zahtjeva, što omogućuje proizvodnju različitih vrsta odjeće i tekstilnih proizvoda. Ova fleksibilnost omogućuje proizvođačima da zadovolje različite zahtjeve tržišta.

  • Održivost: U usporedbi s drugim vrstama strojeva za pletenje, strojevi za kružno pletenje općenito su energetski učinkovitiji, što pridonosi nižem ugljičnom otisku. Uz to, proizvodnjom manje otpada promiču održivije proizvodne prakse.

  • Izlaz visoke kvalitete: strojevi za kružno pletenje često generiraju rezultate koji su visokog kalibra i pouzdani su. Postupkom bešavnog pletenja smanjuje se mogućnost nedostataka, proizvodeći ujednačeno i vrhunsko platno. Na izgled i trajnost gotovog proizvoda može značajno utjecati kvaliteta tkanine.

  • Ekonomičan rad: Otpad koji stvara ova oprema sveden je na minimum. Manje sirovina se troši tijekom bešavnog procesa pletenja, što na kraju rezultira uštedom troškova. Osim toga, brz tempo proizvodnje ovih strojeva pomaže u smanjenju troškova proizvodnje po jedinici.

Koji su glavni proizvođači?

Popis nekih poznatih proizvođača u području kružnih pletaćih strojeva čiji se proizvodi mogu pronaći kao takvi:

  • Mayer & Cie:  Jedan od vodećih svjetskih proizvođača kružnih pletaćih strojeva je njemačka tvrtka Mayer & Cie. Njihova je oprema poznata po visokom kalibru, pouzdanosti i vrhunskim značajkama.

  • Terrot: Još jedan poznati njemački brend je Terrot, koji postoji više od 150 godina. U industriji je njegova oprema poznata i široko korištena.

  • Pai Lung: Pai Lung Machinery Mill Co. Ltd., sa sjedištem u Tajvanu, nudi širok izbor strojeva za pletenje. Imaju značajnu globalnu prisutnost i poznati su po svom tehnološkom napretku.

  • Santoni: Jedan od najvećih svjetskih proizvođača kružnih pletiva i čarapa je grupa Lonati, koja uključuje talijansku tvrtku Santoni. Santoni je dobro poznat po svojim vrhunskim strojevima i vrhunskim izumima.

  • Fukuhara: Još jedan vrhunski proizvođač strojeva za kružno pletenje je ovo japansko poduzeće. Njihova roba cijenjena je zbog svoje točnosti i čvrstoće.

  • Orizio: talijanska tvrtka koja proizvodi opremu za kružno pletenje. Poznati su po svom visokom kalibru i originalnom dizajnu.

Zapamtite da će dostupnost strojeva ovih proizvođača na Exaprou ovisiti o popisima koje dostavljaju prodavači u bilo kojem trenutku. Uvijek provjerite web stranicu Exapro za najtočnije i najsvježije informacije.

Koje je područje upotrebe kružno pletaćih strojeva?

Kružni pletaći strojevi su svestrani dijelovi opreme koji se intenzivno koriste u raznim područjima tekstilne industrije. Oni su obično zaposleni u sljedećim domenama:

  • Proizvodnja odjeće: Strojevi za kružno pletenje intenzivno se koriste za proizvodnju širokog spektra odjevnih predmeta. Od lagane ljetne odjeće kao što su majice i haljine do teže zimske odjeće kao što su veste i jakne, ovi strojevi mogu proizvesti tkanine prikladne za razne odjevne predmete.

  • Proizvodnja donjeg rublja: Sposobnost bešavnog pletenja kružnih strojeva za pletenje čini ih idealnim za proizvodnju donjeg rublja. Mogu proizvesti meke, udobne i rastezljive tkanine koje su idealne za donje rublje, donje rublje i čarape.

  • Sportska odjeća: Ovi strojevi mogu proizvesti prozračne i rastezljive tkanine koje su savršene za sportsku odjeću. Od atletskih majica i kratkih hlača do sportske odjeće poput biciklističkih dresova i kompresijske odjeće, kružni pletivi strojevi mogu se nositi sa svime.

  • Tehnički tekstil: Strojevi za kružno pletenje također se koriste za proizvodnju tehničkih tekstila, koji imaju posebne zahtjeve za performansama. To uključuje tkanine za medicinsku primjenu (zavoji, medicinske uniforme), automobilski tekstil (navlake za sjedala, zračni jastuci) i zaštitnu odjeću (vatrootporne, pancirne prsluke).

  • Kućni tekstil: Strojevi također mogu proizvoditi tkanine koje se koriste za opremanje doma. To uključuje artikle kao što su posteljina, deke, navlake za jastuke i tkanine za presvlake.

  • Industrijske primjene: U nekim se slučajevima strojevi za kružno pletenje koriste i za industrijske primjene izvan odjeće. Na primjer, mogu proizvesti mreže, filtere ili geotekstil koji se koristi u građevinarstvu.

Svestranost strojeva za kružno pletenje, u kombinaciji s njihovom učinkovitošću i visokom kvalitetom njihovog rezultata, čini ih vrijednom imovinom u ovim i mnogim drugim područjima unutar tekstilne industrije.

Prilikom odabira stroja potrebno je uzeti u obzir nekoliko čimbenika

 Odabir pravog stroja za kružno pletenje za vaše poslovanje može značajno utjecati na učinkovitost vaše proizvodnje i kvalitetu vaših konačnih proizvoda. Evo nekoliko ključnih čimbenika koje treba uzeti u obzir pri donošenju odluke:

  • Vrsta tkanine: Vrsta tkanine koju namjeravate proizvoditi jedan je od najvažnijih faktora. Različiti strojevi dizajnirani su za obradu različitih tkanina. Na primjer, ako planirate proizvoditi lagane tkanine, stroj za jednostruki žersej može biti prikladan, dok za teže tkanine može biti potreban stroj za dvostruki žersej.

  • Opseg proizvodnje: Ako trebate proizvesti velike količine tkanine, razmislite o stroju koji nudi rad velikom brzinom. Međutim, budite sigurni da ova brzina ne ugrožava kvalitetu ispisa.

  • Veličina stroja: Treba uzeti u obzir fizičku veličinu stroja. Provjerite imate li u svom objektu dovoljno prostora za smještaj stroja, što omogućuje siguran i učinkovit rad.

  • Jednostavnost korištenja: Stroj koji je jednostavan za korištenje može smanjiti vrijeme proizvodnje i vjerojatnost pogrešaka. Potražite strojeve s jednostavnim kontrolama i jasnim uputama.

  • Zahtjevi za održavanje: Redovito održavanje ključno je za besprijekoran rad stroja za pletenje. Prilikom odabira stroja razmotrite jednostavnost održavanja i dostupnost rezervnih dijelova.

  • Energetska učinkovitost: strojevi koji troše manje energije pomoći će vam uštedjeti na troškovima režija i pridonijeti održivijem radu.

  • Cijena: razmotrite svoj proračun. Iako je važno pronaći stroj koji zadovoljava vaše specifične potrebe, trebao bi odgovarati i vašem cjenovnom rasponu. Imajte na umu da kupnja rabljenog stroja može biti isplativa opcija.

  • Reputacija proizvođača: Reputacija proizvođača može vam dati ideju o pouzdanosti i kvaliteti stroja. Potražite proizvođače poznate po svojoj izdržljivosti, performansama i korisničkoj službi.

  • Poslijeprodajna usluga: provjerite vrstu podrške koju prodavač pruža nakon kupnje. Dobra usluga nakon prodaje može biti presudna u slučaju kvarova ili ako vam je potrebna pomoć pri rukovanju strojem.

Razmatrajući ove faktore, možete odabrati kružni stroj za pletenje koji najbolje odgovara vašim poslovnim potrebama i pomaže poboljšati vaš proizvodni proces.

Uvijek možete koristiti naš algoritam za određivanje cijena Valorexo  odrediti fer tržišnu cijenu.